slaskiesprawdzasie.pl

Blog tematyczny o pracy, domu, biznesie, zdrowiu oraz finansach.

Dom

Dlaczego warto kupować fotele obrotowe?

Dlaczego warto kupować fotele obrotowe?

Spędzasz w pracy kilkanaście godzin dziennie przed ekranem komputera, a po pracy zasiadasz na kolejne kilka godzin do domowego kompa? Po tych kilku(nastu) godzinach boli Cię kręgosłup bądź kark? Może Cię to zdziwić, ale bóle w wymienionych okolicach nie są spowodowane samym przesiadywaniem przed komputerem. Najczęściej powodem takich dolegliwości jest źle dobrany fotel. Jeśli chcesz zadbać o swój codzienny komfort, a przede wszystkim o swoją postawę, kręgosłup i kark – postaw na wygodne fotele obrotowe. Czytaj do końca, a dowiesz się:

  • Jakie zalety mają fotele obrotowe?
  • Jak wybrać idealny obrotowy fotel?

Jakie zalety mają fotele obrotowe?

Nie bez przyczyny fotele obrotowe zyskują na popularności i stają się standardowym wyposażeniem każdego biura. Fotel obrotowy ma jedną podstawową przewagę nad klasycznym krzesłem – umożliwia swobodne przemieszczanie się bez konieczności wstawania z fotela. Kiedy z przeciętnego krzesła musisz się podnieść, żeby np. przenieść kilka dokumentów – na fotelu obrotowym sprawnie przejeżdżasz, po czym w ten sam komfortowy sposób wracasz na swoje stanowisko.

Kolejnym atutem foteli obrotowych jest możliwość wykonywania ruchów wokół własnej osi. Taka funkcjonalność znacząco ułatwia codzienne korzystanie ze stanowiska komputerowego. W jaki sposób? Załóżmy, że siedzisz przy komputerze, a potrzebujesz skorzystać z toalety (czy też chciałbyś opuścić stanowisko w jakimkolwiek celu). Jeśli masz klasyczne krzesło, to w pierwszej kolejności musisz wstać, a następnie odsunąć krzesło do tyłu, po czym dopiero możesz próbować się „wydostać”. W przypadku fotela obrotowego nie musisz wstawać czy ręcznie odsuwać go do tyłu, żeby opuścić swoje stanowisko pracy. Wystarczy, że przejedziesz swoim fotelem kawałek wstecz i obrócisz się w odpowiednim kierunku. Maksymalna wygoda bez tracenia energii na zbędne ruchy.

Jak wybrać maksymalnie komfortowy fotel obrotowy, który będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Jak wybrać idealny obrotowy fotel?

Chcesz mieć pewność, że dany fotel w pełni spełnia Twoje oczekiwania? W takim razie przymierz go – usiądź na nim i sprawdź poszczególne funkcje w praktyce. Możesz to zrobić zarówno w sklepie, jak i w domu, jeżeli zamawiasz fotel przez internet. Na co zwrócić uwagę przy przymierzaniu fotela obrotowego? Sprawdź podstawowe rzeczy, takie jak:

  • regulacja wysokości siedzenia,
  • głębokość siedziska,
  • podłokietniki

oraz wszystkie ergonomiczne dodatki np.:

  • podparcie lędźwiowe,
  • regulację odchylenia oparcia.

Przymierzenie się do fotela oraz sprawdzenie wymienionych rzeczy jest gwarancją doboru idealnego fotela.

Więcej wskazówek i informacji o fotelach obrotowych znajdziesz pod linkiem:

» https://exstand.pl/2022/12/28/fotele-obrotowe-najwyzszy-komfort-i-wygoda-siedzenia/ «

Zapraszamy.

Udostępnij