Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Najbardziej poszukiwane zawody – co warto wiedzieć?

11 września 2022 najbardziej poszukiwane zawody


Jaki jest zdecydowanie największy lęk wchodzącego na rynek pracy młodego człowieka? Oczywiście może on czuć strach przed zmianą życia, zakończeniem szkoły i dorosłością, lecz bezapelacyjnie każdy obawia się tego, czy znajdzie pracę. Jak się jednak okazuje, w przypadku pewnych zawodów i specjalizacji, taki strach nie istnieje, ponieważ osoby aplikujące na pewne stanowiska mają zatrudnienie właściwie zapewnione. Jakie są więc najbardziej poszukiwane zawody i w jakim kierunku warto iść, jeśli chce się mieć pewne zatrudnienie?

Zawody techniczne

Każdy zapewne sądzi, że do znalezienia dobrej, wysoko opłacanej pracy, która dawać będzie stabilne zatrudnienie, trzeba najpierw udać się na studia i zdobyć odpowiedni dyplom. Jak się jednak okazuje, obecnie istnieje ogromna grupa wysoko pożądanych specjalistów, którzy nie posiadają żadnego dyplomu szkoły wyższej. Są to różnego rodzaju zawody techniczne, do których kwalifikacje zdobywa się samodzielnie. O czym konkretnie mowa?
Jedną z największych grup zawodów, które cieszą się ogromnym wzięciem i można szybko znaleźć w nich zatrudnienie, jest praca techniczna. Mowa tu jest więc o licznej grupie zawodów budowlanych, w których bardzo szybko zatrudnienie znajdą zbrojarze i betoniarze, cieśle, brukarze, murarze czy też oczywiście operatorzy różnego rodzaju maszyn budowlanych.
W tej grupie wymienić trzeba również osoby o nieco większej wiedzy technicznej, które zatrudniane są na stanowiskach elektrów, spawaczy, ślusarzy lub też monterów instalacji budowlanych.

Nowoczesne technologie

Nie da się ukryć, że na rynku pracy istnieje również olbrzymie zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych pracowników IT. Przemysł ten rozwija się w oszałamiającym tempie, a to sprawia, że już dziś rynek pracy zgłasza zapotrzebowanie na kilkadziesiąt tysięcy specjalistów w tej dziedzinie. Programiści o konkretniej specjalizacji mogą więc liczyć na szybkie zatrudnienie, a także na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.
Jakie są zatem konkretne specjalizacje w tym zakresie? Rzecz jasna wymienić tu trzeba architektów IT, senior dewelopers i programistów Java. Oprócz tego szybkie zatrudnienie znajdzie analityk Big Data, grafik komputerowy czy też inżynier DevOps.

Pozostałe zawody przyszłości

Rzecz jasna rynek pracy to nie tylko programiści i wysoko wykwalifikowani pracownicy techniczni, lecz również ogromna liczba zawodów, które z powodu zmian zachodzących w społeczeństwie zyskują na ogromnym znaczeniu. Co można więc w takiej sytuacji wymienić w pierwszej kolejności?
Z powodu stale starzejącego się społeczeństwa zyskującym na ogromnym znaczeniu zawodem jest fizjoterapeuta i masażysta. Ogromne zapotrzebowanie istnieje również na innych specjalistów medycznych, czyli np. na pielęgniarki, ratowników medycznych czy też na lekarzy oraz psychologów i psychoterapeutów. Wspomnieć również trzeba, że bardzo poszukiwanym pracownikiem jest opiekun osób starszych i niepełnosprawnych. Są to pracownicy, którzy już dziś mogą spać spokojnie, nie martwiąc się zatrudnieniem, a ich sytuacja na rynku pracy będzie się tylko poprawiała.

dla początkujących

Redakcja slaskiesprawdzasie.pl

"SlaskieSprawdzasie" to zaufana redakcja internetowa, która skupia się na różnorodnych aspektach życia, w tym pracy, domu, biznesu, zdrowia i finansów, z naciskiem na region Śląska. Ich działalność obejmuje dostarczanie czytelnikom praktycznych porad, informacji związanych z prowadzeniem biznesu, zarządzaniem domowym, opieką zdrowotną oraz zarządzaniem finansami. Zespół redakcyjny "SlaskieSprawdzasie" składa się z doświadczonych ekspertów, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w podejmowaniu świadomych decyzji i osiąganiu sukcesów we wszystkich aspektach życia. Ich celem jest dostarczanie rzetelnych informacji i praktycznych wskazówek, które pomogą mieszkańcom Śląska w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami oraz osiąganiu równowagi i satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najbardziej poszukiwane zawody
co to jest biznes plan
kariera w finansach

Jesteś zainteresowany reklamą?