slaskiesprawdzasie.pl

Blog tematyczny o pracy, domu, biznesie, zdrowiu oraz finansach.

Dom

Nowoczesne dekoracje do domu, co jest w trendach?

Nowoczesne dekoracje do domu, co jest w trendach?

Nowoczesne dekoracje do domu zapewnią twoim wnętrzom stylowego wyglądu. Rozejrzyj się co jest modne w tym sezonie i zaopatrz się w nowe dodatki. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jakie dekoracje są aktualnie w modzie, gdzie i jak możesz je zastosować.

Nietuzinkowe wazony oraz osłonki na doniczki

Kwiaty, szczególnie te bardziej wyszukane czy tropikalne potrafią nadać naszemu wnętrzu naturalności oraz świeżości. Dodatkowo, oczyszczają i jonizują powietrze co sprzyja jakości powietrza w pomieszczeniu. Jednak, nie zawsze przywiązujemy uwagę do tego w czym przechowywujemy kwiaty cięte i doniczkowe. Najbardziej nowoczesne to wazony szklane lub ceramiczne o nieregularnych kształtach. W ostatnich sezonach królują wazony o zaokrąglonych krawędziach lub takie, które imitują ludzkie ciała. Dodatkowo, doniczki i osłonki na nie coraz częściej występują w naturalnych odcieniach i o przeróżnych fakturach. Na rynku znajdziemy osłonki boho, wykonane ze sznurków czy trawy, lub ceramiczne doniczki ręcznie malowane z najróżniejszymi malowidłami.

Nowoczesne dekoracje do domu – obrazy i lustra

Nie od dziś wiadomo, że lustra optycznie powiększają przestrzeń. Wykorzystuj je mądrze, szczególnie do łazienek oraz małych pokoi czy przedpokojów. Wybieraj gładkie lustra, bez ozdób. Jeśli chcesz nadać im ciekawego akcentu możesz zaszaleć z ramą. Dobierz ją do wystroju swojego wnętrza. Obrazy nadają unikatowości wnętrza, szczególnie jeśli są to zdjęcia czy grafiki bliskie twoim zainteresowaniom. Lubisz podróżować? Zaopatrz się w grafiki planów miast swoich ulubionych miejsc. Jeśli interesujesz się historią, powieś na swoich ścianach stare mapy.

Fotele oraz poduszki

Poduszki i poszewki dekoracyjne to najbardziej uniwersalne dodatki do wystroju wnętrz. Umilają one wnętrza i sprawiają, że wydają się bardziej przytulne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów poduszek o różnych kształtach na przykład kwadratowych, owalnych, czy podłużnych. W modzie jest zestawianie ze sobą jak najbardziej kolorowych, przeciwstawnych sobie kształtów, kolorów czy materiałów. Jeśli masz miejsce na fotel zastanów się nad jego zakupem. Z reguły rodzaj tego mebla wydaje się drogi, jednak w internecie jest wiele dostępnych do kupienia modeli vintage. Kiedy znajdziesz idealny fotel możesz oddać go do tapicera, który nada mu drugie życie. Przy wyborze fotela kieruj się jego wygodą oraz wyglądem. Posiadasz wnętrze o neutralnych kolorach? Przełam je kolorowym fotelem oraz poduszkami.

Nowoczesne dekoracje potrafią całkowicie odmienić wygląd naszego mieszkania czy domu. Nie bójmy się eksperymentować, zdobywać nowe dekoracyjne perełki i próbować zestawiać je ze sobą. Jeśli nasz budżet jest ograniczony nie zawsze musimy decydować się na nowe rzeczy. Udaj się lokalny pchli targ, tam znajdziesz wiele vintage okazów, które wracają do łask. Moda stale wraca, a łączenie ze sobą starych, używanych przedmiotów z nowymi nowoczesnymi dodatkami nada twojemu wnętrzu unikatowości.

Udostępnij